MENU

Sveikatos informacija

3323
9

Labai džiugu, kad birželio 6 dieną Dubline LR ambasadoje įvyko pirmasis informacinis susitikimas lietuvių emigrantų psichologinės sveikatos klausimais. Jo tikslas buvo suburti Airijos lietuvių sveikatos, visuomeninių ir socialinių paslaugų tiekėjus bei paskatinti juos pasidalinti turima informacija. Renginyje dalyvavo lietuvių bendruomenių lyderiai, religinių bendruomenių atstovai gydytojai, psichologai, mokytojai, ir kiti specialistai ar aktyvistai, prisidedantys prie psichologinės sveikatos gerinimo.

Pirmiausiai, psichologė-psichoterapeutė Violeta Mooney apžvelgė „Cairde” tyrimo-apklausos rezultatus, kurie atskleidė, kad yra didelis poreikis ir akivaizdus informacijos trūkumas apie egzistuojančias psichologines paslaugas ir paramos galimybes emigrantų bendruomenėse. Tada ji nurodė informaciją apie pagrindines Airijos organizacijos, kurios teikia psichologinės sveikatos paslaugas angliškai, bei pristatė  sukurtą svetainę, skirtą sveikatos informacijai Airijoje lietuvių kalba (www.sveikatos-informacija.com).

Pranešimą apie patirtį konsultuojant viso pasaulio emigrantus internetu skaitė iš Lietuvos atvykę „Gerumo Būsena” atstovės psichoterapeutė Vilma Kuzmienė ir klinikinė vaikų psichologė dr. Rima Breidokienė. Taip pat buvo pristatyti pranešimai apie Airijoje teikiamas psichologines ir įvairias sveikatos paslaugas lietuviškai. Tame tarpe skaitytas pranešimai apie vaikams skirtą žaidimų terapiją bei suaugusiųjų konsultavimą ir psichoterapiją, AA ir Al-Anon paramos grupes, netradicinius gydymo būdus bei natūropatijos (gydymo žolelėmis) paslaugas. Po pranešimų įvykusios bendros diskusijos dar kartą patvirtino milžinišką informacijos poreikį ir džiaugsmą, kad šis renginys suteikė tiek daug naujos ir naudingos informacijos. Išreikštos padėkos organizatorei Violetai Mooney ir ambasadorei Rasai Adomaitienei.

DSC01980

Violetai Mooney ir ambasadorei Rasai Adomaitienei

Violetai Mooney ir ambasadorei Rasai Adomaitienei