MENU

LCR( Lifetime Community Rating) sveikatos draudimas

0
2454
3
Nuo  šių metų ( 2015) gegužės pirmos dienos įsigaliojo LCR( Lifetime Community Rating) .Jei esate virš 34 metų amžiaus  ir  pirmą kartą norite įsigyti privatų  sveikatos draudimą, turėsite mokėti papildomai. Už kiekvienus metus virš 34 , jūs turesite moketi  papildomą 2 % priemoką  ,bet ne daugiau kaip 70 %. Jei jūs jau turite sveikatos draudima LCR neturi įtakos draudimo planui.
Read More ›

Sveikatos informacija

0
3322
9
Labai džiugu, kad birželio 6 dieną Dubline LR ambasadoje įvyko pirmasis informacinis susitikimas lietuvių emigrantų psichologinės sveikatos klausimais. Jo tikslas buvo suburti Airijos lietuvių sveikatos, visuomeninių ir socialinių paslaugų tiekėjus bei paskatinti juos pasidalinti turima informacija. Renginyje dalyvavo lietuvių bendruomenių lyderiai, religinių bendruomenių atstovai gydytojai, psichologai, mokytojai, ir kiti specialistai ar aktyvistai, prisidedantys prie psichologinės sveikatos gerinimo. Pirmiausiai, psichologė-psichoterapeutė Violeta Mooney apžvelgė „Cairde” tyrimo-apklausos rezultatus, kurie atskleidė, kad yra didelis poreikis ir akivaizdus informacijos trūkumas apie egzistuojančias psichologines paslaugas ir paramos galimybes emigrantų bendruomenėse. Tada ji nurodė informaciją apie pagrindines Airijos organizacijos, kurios teikia psichologinės sveikatos paslaugas angliškai, bei pristatė  sukurtą svetainę, skirtą sveikatos informacijai Airijoje lietuvių kalba (www.sveikatos-informacija.com). Pranešimą apie patirtį konsultuojant viso pasaulio emigrantus internetu skaitė iš Lietuvos atvykę „Gerumo Būsena” atstovės psichoterapeutė Vilma Kuzmienė ir klinikinė vaikų psichologė dr. Rima Breidokienė. Taip pat buvo pristatyti pranešimai apie Airijoje teikiamas psichologines ir įvairias sveikatos paslaugas lietuviškai. Tame tarpe skaitytas pranešimai apie vaikams skirtą žaidimų terapiją bei suaugusiųjų konsultavimą ir psichoterapiją, AA ir Al-Anon paramos grupes, netradicinius gydymo būdus bei natūropatijos (gydymo žolelėmis) paslaugas. Po pranešimų įvykusios bendros diskusijos dar kartą patvirtino milžinišką informacijos poreikį ir džiaugsmą, kad šis renginys suteikė tiek daug naujos ir naudingos informacijos. Išreikštos padėkos […]
Read More ›

Nemokama GP paslauga

0
2520
8
Airijos vyriausybė paskelbė nemokamas GP (šeimos gydytojas) paslaugas tam tikroms amžiaus grupėms : nuo 2015 m Liepos mėnesio, visi vaikai iki 6 metų amžiaus ir vyresnių nei 70metų turės teisę į nemokamą GP prieziūrą. Dviejų ir penkių metų vaikai taip turės du sveikatos patikrinimus (ūgio ir svorio) .
Read More ›